سولات متداول

 • + لایسنس (سریال) چگونه به دست من می رسد؟

  لایسنس آی دی ام از طریق ایمیل و پیام کوتاه برای شما ارسال می شود. تمام ارتباطات با مشتریان از قبیل فروش و پشتیبانی و پاسخ به سوالات فقط از طریق ایمیل انجام می شود.

 • + چگونه لایسنس IDM خریداری شده از فروشگاه iGift24 را فعال نموده و استفاده کنم؟

  بعد از اینکه لایسنس مادام العمر IDM را از فروشگاه اینترنتی iGift24 دریافت نمودید، نوبت به فعال کردن IDM می رسد. برای اینکه نرم افزار از حالت آزمایشی به حالت کامل و خریداری شده تبدیل شود باید شماره سریالی را که از فروشگاه اینترنتی iGift24 دریافت کرده اید، همراه با ایمیل و نام خود وارد آی دی ام کنید.(عکسهای زیر تنها یک مثال می باشند)


  توجه: اگر از ویندوز ویستا یا Seven استفاده می کند آی دی ام را به صورت Run as Administrator  اجرا و مراحل را دنبال کنید .


  1)آی دی ام را اجرا نموده و از منوی "Registration" روی گزینه "Registration" کلیک نمایید:

  IDM-Registration

  2) نام و نام خانوادگی خود را به همراه ایمیلی که از طریق آن از فروشگاه اینترنتی iGift24 لایسنس را خریداری نموده اید وارد نمایید. سپسبه ایمیلی که از طرف فروشگاه اینترنتی iGift24 دریافت نموده اید مراجعه نمایید و شماره سریال نرم افزار را مطابق تصویر زیر در قسمت Serial number وارد نمایید:


  مطمئن باشید که در این مرحله به اینترنت وصل باشید.

  IDM-Serial-number

  4) به منوی "Help" مراجعه نموده و روی "About IDM" کلیک کنید. در پنجره باز شده باید به صورت زیر اطلاعات نمایش داده شوند:

  IDM-Full-Version

  همانطور که در عکس زیر میبینید کلمه Full نشان دهنده ثبت نام شدن نرم افزار می باشد.

 • + مزایای استفاده از نسخه اصلی و کرک نشده اینترنت دانلود منیجر چیست؟

  نسخه های غیرقانونی عمدتا دارای انواع ویروس، تروجان و کی لاگرها هستند. همچنین به خاطر دستکاری در کد اصلی برنامه، این نسخه ها کارکرد مورد انتظار را ندارند. نسخه اوریجینال آی دی ام نه تنها این گونه نرم افزارهای مخرب و خطرناک را به همراه ندارد، بلکه یکی از امن ترین نرم افزارهایی است که تا کنون هیچ گونه ضعف امنیتی در آن مشاهده نشده است. نسخه اوریجینال IDM هرگز اطلاعات خصوصی و محرمانه شما را به جایی ارسال نمی کند.

 • + از هر لایسنس روی چند دستگاه کامپیوتر می توان استفاده کرد؟

  لایسنس آی دی ام به صورت تک کاربره می باشد. یعنی از هر لایسنس تنها روی یک دستگاه کامپیوتر میتوان استفاده نمود. لطفا توجه کنید که در صورت نصب یک لایسنس روی دو دستگاه یا بیشتر حتی برای یک دقیقه موجب باطل شدن آن خواهد شد.

 • + آیا با نصب دوباره ویندوز یا تعویض سخت افزار نیاز به خرید مجدد هست؟

  خیر. آی دی ام برای نصب مجدد و استفاده دوباره لایسنس محدودیتی ندارد. شما می توانید بارها ویندوز را دوباره نصب، یا سخت افزار سیستم خود را تعویض کنید.

 • + آیا لایسنس (کد رجیستر )IDM بعد از مدتی (با گذشت زمان مثلا یکسال یا با آمدن نسخه های جدید) از کار خواهد افتاد؟ آیا احتیاج به خرید لایسنس جدید در هر صورتی خواهد بود؟

  شما با یکبار خرید لایسنس اینترنت دانلود منیجر برای همیشه می توانید از نرم افزار و خدمات پشتیبانی آی دی ام به صورت رایگان استفاده نمایید. کد رجیستر Internet Download Manager  هرگز منقضی نخواهد شد! شما با خرید این لایسنس مشمول آپدیت رایگان یکساله می شوید.

 • + آپدیت رایگان یکساله به چه معنی است؟

  در حال حاضر محدودیت زمانی برای آپدیت لایسنسهای اینترنت دانلود منیجر در نظر گرفته نشده است. اما در آینده به این صورت خواهد بود که هر لایسنس به مدت یکسال به صورت رایگان قابلیت آپدیت خواهد داشت. بعد از گذشت یکسال، در صورت تمایل کاربر می تواند با پرداخت هزینه اندک نسبت به فعال سازی آپدیت لایسنس خود برای یکسال دیگر اقدام کند. اگر کاربر مایل نباشد لایسنس خود را پس از یکسال آپدیت کند، اجباری برای اینکار وجود ندارد. لایسنس آی دی ام همچنان مادام العمر می باشد. یعنی می تواند با استفاده از لایسنس خود، از نرم افزار استفاده کند، اما نمی تواند آن را برای نسخه های جدید استفاده کند. لطفا توجه فرمایید که پس از گذشت یکسال از خرید، برای استفاده از آی دی ام نیازی به خرید مجدد نمی باشد؛ تنها برای بروزرسانی به نسخه های بالاتر می توانید با پرداخت هزینه اندکی لایسنس خود را بروزرسانی کنید و برای یکسال دیگر از آپدیتها استفاده کنید. لازم به ذکر است که این قانون فعلا برای لایسنسها اعمال نمیگردد و لایسنسهای کنونی در حال حاضر قابلیت آپدیت نامحدود را دارا هستند. اما طبق وظیفه اطلاع رسانی لازم دانستیم این مورد را به کاربران عزیز اعلام کنیم تا با شفافیت بیشتری نسبت به خرید اقدام کنند.

 • + من لایسنس خود را گم کرده ام. باید چکار کنم؟

  لطفا با مراجعه به صفحه تماس با ما فروشگاه اینترنتی iGift24  مشکل خود را مطرح کنید و آدرس ایمیلی که با آن خرید انجام داده اید را ذکر نمایید. برای رعایت نکات امنیتی لایسنس شما فقط و فقط به ایمیل ثبت شده در سایت ارسال میگردد. اگر به ایمیل خود به هر دلیل دسترسی ندارید، با ذکر شماره تلفنی که با آن خرید را انجام داده اید، مشکل خود را مطرح نمایید تا مورد بررسی قرار گیرد.

 • + مایلم قبل از خرید امکانات آی دی ام را امتحان کنم. آیا امکان اینکار هست؟

  بله. اگر قبلا از آی دی ام روی سیستم خود استفاده نکرده اید، می توانید با مراجعه به آدرس زیر آخرین نسخه آی دی ام را دانلود و نصب کنید:

  Internet Download Manager

   شما می توانید به مدت سی روز به صورت رایگان از اینترنت دانلود منیجر استفاده کنید تا قبل از خرید نهایی با همه امکانات و قابلیتهای آن آشنا شوید.

 • + مهلت استفاده سی روزه از نسخه آزمایشی به پایان رسیده. چگونه میتوانیم از برنامه استفاده کنم؟

  نسخه آزمایشی سی روزه به منظور امتحان امکانات و قابلیتهای آی دی ام ایجاد شده تا قبل از خرید نهایی با کلیه امکانات آن آشنا شوید. سی روز مهلت کافی برای بررسی کلیه قابلیت های آی دی ام در اختیار شما قرار می گیرد. این مهلت به هیچ وجه قابل تمدید نیست. نسخه آزمایشی آی دی ام به صورت کاملا خودکار بعد از سی روز از کار می افتد. بنابراین برای استفاده همیشگی از آی دی ام باید لایسنس معتبر (قابل تهیه در فروشگاه اینترنتی iGift24) خریداری کنید.

 • + آیا میتوان یک لایسنس را روی دو ویندوز که روی یک کامپیوتر نصب شده اند نصب نمود؟

  هر چند انجام اینکار به هیچ وجه توصیه نمیگردد اما اگر هر دو ویندوز روی یک هارد دیسک (دیسک سخت) نصب باشند مشکلی نخواهد بود. در غیر اینصورت از نصب آی دی ام روی دو هارد دیسک خودداری کنید.

 • + آی پی من ثابت (استاتیک) نیست. آیا این مورد باعث بروز مشکل برای لایسنس من خواهد شد؟

  خیر. سیستم امنیتی سریال ای دی ام به هیچ وجه به آی پی حساس نیست. آی پی ایران موجوب باطل شدن آن نمیگردد. به عبارت دیگر آی دی ام اساسا آی پی شما را ثبت نمی کند.